اکسپرس هوایی
اکسپرس هوایی

ارسال هوایی

ارسال هوایی، سرویس انتقال بسته‌ها از طریق خطوط هوایی است. با در نظر گرفتن مسافت طولانی میان برخی شهرها و همچنین شرایط جغرافیایی مناطق، ارسال هوایی بسته‌ها می‌تواند منجر به سرعت بخشیدن به فرایند ارسال بسته‌ ها و همچنین خدمت‌رسانی به مناطق مختلف شود. نوع ارسال در خدمت ارسال هوایی تیپاکس نیز درب‌به‌درب بوده که صرفه‌جویی در وقت و هزینه مخاطب را به ‌همراه دارد. برای بهره‌مندی از این سرویس، مشتری می‌تواند از طریـــق ثبـــت ســـفارش در یکـــی از بســـترهای فـــروش آنلایـــن، ارتبـــاط بـــا نمایندگـــی و یـــا مراجعـــه حضـــوری بـــه نمایندگی‌هـــا، سفارش خود را ثبت کند تا تیپاکس یار بسته را تحویل بگیرد. با توجه به ضوابط تیپاکس، بسته در حضور مشتری باز شده و درصورتی که محتوای آن منطبق با موارد مجاز برای ارسال باشد، قرار داد ثبت می‌شود. در ارسال هوایی، علاوه بر موارد غیر مجاز تعریف شده در تیپاکس، از انتقال مواردی که حمل‌ونقل آن توسط قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین ارسال هوایی ممنوع شده است نیز، خودداری می‌شود. ممنوعات ارسال هوایی در صفحه ممنوعات ارسال، بخش ممنوعات هوایی، در دسترس مشتریان قرار دارد.

در حال حاضر، ارسال هوایی از شهرهای تهران به کرمان و بالعکس، از تهران به عسلویه و بالعکس، از بندرعباس به کیش و بالعکس، از مشهد به کیش و بالعکس در مدت زمان 24 ساعت امکانپذیر است. همچنین ارسال بسته به شهرهای کیش و چابهار تنها به صورت هوایی انجام خواهد شد.

برای انتقال مطمئن‌تر بسته‌ها و همچنین با در نظر گرفتن خدمات تیپاکس، مشتریان هنگام ثبت سفارش خود می‌توانند درخواست بسته‌بندی کالای خود را نیز داشته باشند. درواقع در ارسال هوایی نیز خدمات بسته‌بندی توسط تیپاکس ارائه خواهد شد. پس از ثبت قرارداد، بسته توسط تیپاکس به خطوط هوایی منتقل شده و برای مقصد ارسال می‌شود. در مقصد نیز توسط تیپاکس‌یار دریافت شده و درب منزل گیرنده تحویل می‌شود. 
فرستنده و گیرنده پس از ارسال بسته، می‌توانند از طریق کد رهگیری پیامک شده، به ‌صورت آنلاین، از طریق وب‌سایت تیپاکس، اپلیکیشن مای تیپاکس و یا پلتفرم ای تیپاکس، از وضعیت بسته خود مطلع شوند. به این ترتیب گیرنده می‌تواند در هر لحظه، بسته خود را رصد کرده و از زمان تقریبی دریافت بسته خود مطلع شود. هزینه ارسال بسته در این حالت، طبق تعرفه‌های ارسال هوایی، وزن و ارزش بسته محاسبه می‌شود. همچنین به جهت حفظ حقوق مشتریان و وقوع حوادث احتمالی، در صورت بروز خسارت به مرسوله‌های ارسال شده توسط تیپاکس،از 400 هزارتومان تا 60 میلیون تومان (تا 100 میلیون برای مشتریان قراردادی) جبران خسارت می‌شوند.  

 

   
بسته بندی

بسته بندی

دارد
پیگیری آنلاین

پیگیری آنلاین

فعال
وسیله ارسال

وسیله ارسال

هواپیما 
نوع ارسال

نوع ارسال

درب به درب
زمان ارسال

زمان ارسال

1 تا 3 روز کاری

آیا به سرویس جدیدی نیاز دارید؟ درخواست خود را برای بررسی برای ما ارسال کنید.

پیشنهاد سرویس جدید
 

 • تحویل درب به درب بسته‌ها بین 1 تا 2 روز کاری، انجام می‌شود.
 • زمان جمع‌آوری(Pickup Time):  تا ساعت اداری ثبت درخواست مشتریان. معمولا درخواست‌هایی که پس از ساعت 18 اعلام می‌شود، روز بعد ارسال می‌شوند.
 • روزهای ارایه خدمات: از شنبه تا پنج‌شنبه. روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، ارایه خدمات نداریم.
 • استثناها: ممنوعات پستی، کالاهای قاچاق و مواد قابل اشتعال وانفجار تحت پوشش نیستند.
 • ارایه خدمات پرداخت در محل(COD): امکان دریافت وجه کالای فروش رفته از مشتریان و واریز به حساب مراکز تجاری و فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد.
 • امکان ارایه خدمات بسته‌بندی در محل نمایندگی‌های تیپاکس وجود دارد. 
 • پس از تحویل بسته به نمایندگی تیپاکس، پیامک دریافت و تحویل بسته ارسال می‌‌شود.

 1. هزینه‌های ارسالی محموله‌ها چقدر است ؟
 2. شما می‌توانید از طریق براورد قیمت وب‌سایت تیپاکس و یا اپلیکیشن مای تیپاکس، نسبت به برآورد هزینه ارسال بسته خود اقدام کنید.  
 3. میزان هزینه بیمه برای هر مرسوله چگونه محاسبه می‌شود؟
 4. در راستای جلب رضایت مشتریان، تمامی بسته‌های ارسالی توسط تیپاکس، درصورت مفقودی یا آسیب‌دیدگی، بسته به مبلغ ارزش اعلام شده از سمت فرستنده، بین 400 هزار تومان تا 60 میلیون تومان (و تا 100 میلیون تومان برای مشتریان قراردادی) جبران خسارت خواهند شد. جبران خسارت برای پاکت‌های حاوی اوراق و اسناد مجاز، 200 هزار تومان و برای پاکت‌های حاوی کالا، حداکثر ۱ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.  
 5. ارسال برای قشم و کیش تنها به ‌صورت هوایی امکان‌پذیر است؟
 6. بله، نمایندگی‌های کیش، قشم و چابهار، نمایندگی‌های تخصصی اکسپرس هوایی هستند که ارسال به آنها تنها از طریق هوایی انجام می‌شود.
 7. مدت زمان ارسال بسته از طریق هوایی چند روز است؟
 8. ارسال بسته هوایی بین یک تا سه روز کاری زمان خواهد برد.